Yazokulları Özel Programı:
Burlington School Of English,

Londra – İngiltere

Grup Gidiş Tarihi:8 Haziran – 30 Ağustos 2020 (Bayram tatilleri hariç)
Grup Dönüş Tarihi:Pazar giriş / Pazar çıkış (Minimum 1 ya da katları hafta)
Süre:1 ve 2 haftalık programlar
Konaklama:Londra Balham Premium Özel Öğrenci Yurdu
Kişi başı ücret:1 hafta: 1450 Gbp / 2 hafta: 2550 Gbp
Yaş aralığı:16 yaş üstü öğleden önce eğitim / 16 yaş altı öğleden sonra eğitim
İngilizce Düzeyleri:Başlangıç (A1) > İleri Düzey (C1)
Teklifin geçerliliği:Operasyondan 6 ay öncesine kadardır.
(Bu tarihten sonra yapılan kayıtlarda uçak fiyat farkları alınmaktadır)

Londra Yaz Kampında

Öğrencilerimiz;

 • 2015 yılı “Londra’nın En İyi Dil Okulu” ödüllü, Balham merkez dil okulumuzun yepyeni kampüsünde eğitim alacak,
 • İş, ders ve eğlence odaklı İngilizce kurs olanakları
 • Dünyanın pek çok ülkesinden gelen yabancı öğrencilerle kültür alışverişinde bulunarak İngilizce pratik yapacaklar,
 • Sanal ortamda değil, İngilizceyi yaşayarak gerçek ortamda öğrenmenizi sağlayacak özel bir müfredat ile ders alacak,
 • Gerçek İngiliz kültürünü, ortamında, uluslararası arkadaş çevresinde yaşayarak deneyimleyecek,
 • Tam zamanlı ve zengin çeşitte sosyal aktivite ve gezilere katılarak İngiltere’de eğlenceli bir sosyal programa entegre olacak.

Yaz Paketine

Neler Dahil?

 Eğitim ve materyal bedelleri,
Seyahat sağlık sigortası,
Program öncesi acente profesyonellerince okulda yapılacak veli–öğrenci İngiltere uyum eğitim programları,
İngiliz öğretmen ve yabancı öğrencilerin bulunduğu sınıflarda haftada 15 saat / 20 ders standart İngilizce kurs bedeli,
İngilizce kursu düzey belirleme sınavı (yazılı ve sözlü olarak yapılır),
THY yada Pegasus tarifeli seferleri ile İstanbul – Londra gidiş/dönüş uçuş bedelleri,
Vize dosya takibi ve randevu işlemleri, (Vize ücreti ekstradır)
Havalimanı vergileri,
Öğrencilere GSM Simcard temini,
Özel otobüs ile havalimanı – okul – havalimanı geliş/gidiş transferleri,
2-3-4 kişilik özel odalarda ve paylaşımlı wc premium özel öğrenci yurdunda konaklama,
Londra’da yapılacak tam gün gezi ve sosyal aktiviteler,
Program boyunca İngilizce ve Türkçe rehberlik hizmetleri,
Havalimanı karşılama, uğurlama ve program süresince 24 saat acente yönetici, okul öğretmen ve İngiliz program koordinatörü refakati,
Sabah – öğle ve akşam 3 öğün yemek, (hafta sonu gezilerinde packed-lunch verilmektedir),
Uluslararası Dil Okulu Kurs bitirme sertifikası.

Pakete Neler

Dahil Değil?

Cep harçlığı (Haftada 150-200 Sterlin tavsiye edilir.)
Vize ücreti (İzmir/Bursa /Ankara/İstanbul Konsolosluk randevu birimlerince alınır yaklaşık 265 Amerikan Doları Konsolosluğa ödenir.)
Simcard konuşma / internet paket bedelleri öğrenci tarafından satın alınmaktadır. (Sim kart, acentemiz tarafından temin edilecektir.)
Programda belirtilmeyen kişisel harcamalar.

Bu Yıl Hep Birlikte,

Dünya başkenti Londra’da;

 • İngiliz öğretmenler eşliğinde sabahları İngilizce pratik yapıyoruz,
 • Uluslararası arkadaş çevresi ile tanışıyoruz,
 • Londra’nın 2000 yıllık tarihini birlikte öğreniyoruz,
 • Londra’nın en ünlü mekânlarını geziyor ve yakından tanıyoruz,
 • Dünya vatandaşlığına dünyanın marka şehrinde adım atıyoruz,
 • Londra’yı hem kuşbakışı, hem de yürüyerek keşfediyoruz,
 • Bu eşsiz deneyim ve geziyi asla unutmuyoruz…

1. Gün

Pazar

İngiltere Bilim, Spor ve Kültür İnceleme gezimize hoş geldiniz. Bugün Dünya başkenti İngiltere’ye yolculuk yapmak üzere bulunduğumuz şehirden THY’nin iç hatlar bağlantısı ile hep birlikte İstanbul’a uçuyor ve grubumuz ile buluşuyoruz. Tarifeli uçağımızla Türkiye’den ayrılıyor ve 3,5 saat süren bir yolculuktan sonra Londra’ya ulaşıyoruz.

Birleşik Krallık’a hoş geldiniz. Bizi bekleyen otobüslerimizle Londra merkezde bulunan öğrenci yurdumuza gitmek üzere yola çıkıyoruz.

Londra’daki öğrenci yurdunuza hoş geldiniz. Hafif bir hoş geldiniz yemeğinden sonra yurttaki odalarımıza yerleşiyoruz. Yolculuğumuzun tatlı yorgunluğunu atmak ve ertesi güne dinç uyanabilmek için bu akşam erken uyuyoruz.

1-gun
2-gun

2. Gün

Pazartesi

Bugün günlerden eğitim. 2015’te Londra’nın en iyi dil okulu seçilen ödüllü okulumuzda, uluslararası standart ve kalitede sözel ve yazılı İngilizce düzey belirleme sınavından sonra, kısa bir okulu tanıma turu gerçekleştiriyor ve ilk dersimize giriyoruz. Usta Polonyalı aşçılarca hazırlanan sıcak öğle yemeğimizden sonra Londra’yı hep birlikte keşfe çıkıyoruz.

Bizlere kalacağımız süre boyunca Londra’nın her köşesine ulaşım hakkı veren Travelcard’larımızı satın alıyoruz.

Gezi programımızda Londra’nın en ünlü merkezlerinden sırasıyla Londra’nın sembolü Big Ben, Parlamento Binası, Buckingham Sarayı, Westminster Kilisesi ve Westminster Köprüsü bulunuyor. Buradan dünyaca ünlü Thames Nehrinin ve London Eye’ın fotoğrafını çekebilirsiniz. Akşam yemeğimizden sonra okulumuzda İngilizce grup oyunlarımıza ve aktivitelerimize katılıyoruz.

3. Gün

Salı

Yabancı öğrencilerle birlikte oluşturduğumuz karma sınıflardaki İngilizce derslerimizden sonra bugün sizleri dünyanın en büyük ve en prestijli müzelerinden biri olan British Museum’a götürüyoruz. Erken Bronz çağından Roma imparatorluğuna kadar her döneme ve her medeniyete ait 80000’in üzerinde tarihi eser ve irili ufaklı toplam 7 milyon obje incelememiz için bizi bekliyor. Şaka! Hepsini tek bir güne sığdırmak elbette olanaksız. Bu nedenle en çok ilgimizi çeken eserlere odaklanıyoruz.

Sırasıyla Osmanlı dönemi de dahil olmak üzere antik paralar, antik Yunan medeniyetinden günümüze kadar ulaşmış, ülkemizde de görmeye alıştığımız, ancak hangi amaçla kullanıldığını bilemediğiniz yapıtları, bir mumyanın yapılışını, tahnit işlemlerini tek tek sizlere bu muhteşem müzede aktaracağız. Mısır galerisi, 4000 yıllık bozulmadan günümüze gelen ve Firavun olduğu iddia edilen Gebelein Man, Afrika, Japon, Çin, Kore, Yunan, İslam eserleri galerileri, muhteşem kütüphanesi başınızı döndürecek kadar güzel ve birer kültür abidesi.

Bugün ayrıca müzede bir “Workshop” da bizleri bekliyor. Bu çalıştayda Dünya Kültürü hakkında engin bilgilere ulaşacaksınız. Program akışına göre British Museum ziyaretimiz, İngiltere ve Londra’nın 2000 yıllık tarihini bizlere aktaran London Museum ile yer değiştirebilir.

4-gun
london-eye

4. Gün

Çarşamba

İngilizce dersimizden sonra rotamızı Londra’nın en ünlü atraksiyonlarından biri olan London Eye’a çeviriyoruz. London Eye ile Londra’yı kuşbakışı izlemeden önce London Eye’ı tanıtan 4 boyutlu kısa tanıtım filmini hep birlikte izliyoruz. Bu film London Eye ile ilgili bizlere tüm bilgileri aktaracak. 4 boyutlu gözlüklerle adeta uçacak ve Londra’yı bambaşka bir açıdan izleyeceksiniz.

London Eye’daki yolculuğunuz toplamda yarım saat sürecek ve bu süre içerisinde Londra’nın en önemli merkezlerini gökyüzünden izleme şansına erişeceksiniz ve bu yolculuğu yaşam boyu unutamayacaksınız.

London Eye’dan sonra South Bank’de birbirinden yetenekli insanların sergiledikleri sokak gösterilerini ilgiyle izleyecek, ve buradaki şarkıcıların verdikleri mini konserlerle çok eğleneceksiniz, bu güzel günü unutamayacaksınız. Güzel ve keyif dolu bir günün ardından akşam yemeğimiz için yurda dönüyor ve akşam aktivitesi için hazırlıklarımızı yapıyoruz.

Akşam Aktivitesi

Akşam yemeğimizi paket olarak aldıktan sonra, sizleri Londra’nın tam kalbine Leicester Square’e götürüyoruz.

Burada eğlenceli sokak gösterilerini izleyeceğiniz gibi, Lego Store ve M&M World’un çikolata imparatorluğunda keyifli zaman geçirebilir, Londra’nın hareketli gece hayatını bizlerin rehberliğinde yaşayabilirsiniz. Bu gece asla kaçmaz!

       

5. Gün

Perşembe

Dersten sonra kantinimizde buluşuyoruz. Öğle yemeğinden hemen sonra rotamızı, sadece İngiliz edebiyatı değil, dünya edebiyat tarihi için de son derece önemli bir merkeze çeviriyoruz. Shakespeare’s Globe Theatre, ünlü İngiliz şair ve oyun yazarı William Shakespeare’in Londra’daki adeta evidir ve sanat merkezidir.

Ünlü yazarın yaşam hikayesi ve dünyaca ünlü eserleri ile ilgili önemli bilgi- ler aldıktan sonra çağdaş sanat dünyasının en önemli müzelerinden biri olan Tate Modern’e geçiyoruz. Eski bir elektrik üretim santralinin bugünkü görünümü ve içerdiği paha biçilmez eserler sizlerde derin izler bırakacak.

Londra’nın yayalar için tasarlanan Harry Potter Half Blood filminin çekildiği Millenium Bridge üzerinden yürüyerek Thames Nehri’nin eşsiz manzarasını izleyecek ve dünyaca ünlü İngiliz mimar Sir Christopher Wren’in şaheseri St Paul Katedraline ulaşacağız. Bu katedralin “Keep Calm Carry On” sözü ile nasıl özdeşleştiğini sizlere burada aktaracağız. Akşam yemeğimiz için tekrar yurdumuza geri dönüyoruz.

6. Gün

Cuma

Bugün son kez İngilizce dersimizi yapıp, sonuna kadar hak ettiğimiz katılım sertifikalarımızı okul müdürümüzün elinden alıyor ve Londra’da alışverişin tadına varmak için hep birlikte Avrupa’nın en büyük alışveriş mağazası olan Westfield’e ya da Oxford Caddesine gidiyoruz.

Yüzlerce spor, giyim, tasarım, elektronik, moda ve benzeri temadaki satış mağazalarında bulunan dilediğiniz ürünü satın alabilmeniz için sizleri serbest bırakacağız. Bu keyif dolu alışverişlerinize bir hafta süre ile öğrendiğiniz İngilizceyi artık pratiğe dökme zamanı. Mağazalar sizleri bekliyor.

Satış temsilcileri ile yapacağınız ikili görüşmelerde sizlere başarılar diliyoruz. Alışveriş keyfinden sonra İngiliz okul rehberlerimiz ve uluslararası arkadaş çevrenizle birlikte yurdumuza geri dönüyor ve akşam yemeğimizi hep birlikte yurdumuzda alıyoruz. Ertesi gün yapacağımız tam gün gezimiz için bu akşam erken yatıyor ve enerjimizi topluyoruz.

7. Gün

Cumartesi

Bugün seçeneklerimiz arasında Greenwich Sıfır Meridyeni ya da Kraliyet Botanik Bahçesi veya Tudor Hanedanlığından, Hanoverians Hanedanlığına kadar 300 yıllık Kraliyet ailesinin geçmişi en muhteşem şekilde bizlere sunan Hampton Court Palace’ı ziyaretimiz bulunuyor.

İngiliz tarihinde önemli yere sahip olan bu merkezler her yıl dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilerimiz tarafından ilgi ile ziyaret edilir ve İngiliz rehberlerimiz tarafından kendileri bilgilendirilir. Bizler de bu merkezlerden birinde uluslararası öğrenci arkadaşlarımızla birlikte bu gezilerden birine katılıyor ve Londra’ya bir de bu açıdan bakıyoruz.

Bu gezilerimizin en önemli amacı, öğrencilerimizin uluslararası arkadaş çevresi ve İngiliz rehberler eşliğinde İngilizceyi yerinde ve zamanında yaşayarak deneyimlemesi ve ders sonrasında bu aktivitelerle İngilizcelerini pekiştirmesidir. Londra bu sebeple öğrencilerimize muhteşem bir ortam sunar.

8. Gün

Pazar

Evet, bugün Londra’daki son günümüz ve ayrılmayı hiç istemesek de veda zamanı geldi çattı. Özel aracımız ile sizlerin havalimanına transferini gerçekleştiriyor ve check-in işlemlerinden sonra uçağımıza yerleşiyoruz.

Ortalama 3,5 saat süren bir yolculuktan sonra İstanbul’a ulaşıyoruz. Ailelerinize ve sevdiklerinize kavuşmanın sevinci, gruptan ayrılmanın hüznü ile bir sonraki yurtdışı programımızda buluşmak üzere programımızı noktalıyoruz.

Londra’dan bize kalan;

 • Londra’nın merkezinde dil öğrenmek ve pekiştirmek,
 • Dünya vatandaşlığına adım atmanın mutluluğu,
 • Bir dünya başkenti olan Londra’yı ve İngiliz kültürünü yerinde öğrenme, ve tabi ki; yaşanan deneyimler, yerinde gezip görme ve incelemenin getirdiği kalıcılık ve mutluluk ile dolu anılar…

Değerli velilerimiz, öğrencilerimizin vize işlemleri acentamız asistanlığında yürütülecektir. Lütfen listede yer alan belgeleri eksiksiz hazırlayınız. Hazırladığınız her belge için kutuyu işaretleyiniz. Tüm belgeler İngiltere Konsolosluğu tarafından istenmektedir.

Yazokulları Özel Programı: Burlington School Of English

Başvuru Formu;