Hakkımızda

Yaz Okulları, yurtdışı eğitim sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübesiyle sektörün lider olan Education World ve Deren Koray’ın güçlerini birleştirmesiyle hayata geçirilen bir projedir.

Yazokulları.com üzerinden öncelikli olarak 8-18 yaş arası gençlere özel hazırlanmış yurtdışı yaz okulu programları sunuyoruz. Bu programlar aracılığıyla gençlerimize dünyanın farklı bölgelerinden gelen öğrenciler ile uluslararası bir ortamda ya da kendi okulundan arkadaşlarıyla birlikte hem eğlenceli hem de öğretici bir yurtdışı yaz kampı deneyimi yaşatıyoruz.


Yurtdışı Eğitim

EDU Grup, çeviri, yurtdışı eğitim, bilişim, e-ticaret gibi 6 farklı iş kolunda, 9 farklı marka ile hizmet vermektedir. Özellikle çeviri sektöründe Türkiye’de en büyük, dünyanın ilk 200 firması arasında yer almaktadır.

EDU Grup bünyesinde faaliyet gösteren Education World Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, yurtdışında eğitim almak isteyen kişilere, hedefleri ve şartları doğrultusunda en uygun okul alternatiflerini sunmak üzere kurulmuş, profesyonel bir danışmanlık şirketidir.

Education World markası ile 20 yıldan fazla bir süredir yurtdışı eğitim alanında hizmet vermektedir. EDU Grup’un kurucusu Emre Barlas yurtdışı eğitim sektörüne yön veren, sektörün en büyük derneğinin YEDAB (Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği) kurucu başkanı olarak 6 yıl görev yaptıktan sonra Onursal Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.


Uluslararası Eğitim

İzmir’de 1989’dan beri birçok devlet lisesi ve özel okuldan binlerce öğrenciyi güvenle yurtdışı yaz okullarına götürmüş onların ufuklarında yeni pencereler açmıştır. Deren Koray Turizm, T.C. Turizm Bakanlığı A-3885 belge numaralı Türkiye ve Amerikan Seyahat Acenteleri Birliği üyesidir. Kurucusu Koray Altan, 2018 yılından itibaren şirketin merkezini Londra’ya taşıyarak operasyonlarımıza yerinde ve tam destekle İngiltere’de devam etmektedir.

yurt dışı eğitim sektörünün iki öncü firması EDU Grup ve Deren Koray firmalarının ortak projesidir.

Yaz Okulları Yönetimi

Emre BARLAS

Emre, 6 farklı iş kolunda ve 9 marka ile faaliyet gösteren EDU Grup’un Kurucusu ve Genel Müdürüdür.

Amerika’da eğitimini tamamlayan Emre, 20 yıldan fazla bir süredir Uluslararası Eğitimin içinde sektöre yön veren atılımlar yaparak öğrencilerin hayatlarına dokunmaktadır. Yurtdışı Eğitim Sektörüne yön veren, sektörün en büyük derneğinin YEDAB (Yurtdışı Eğitim Danışmanları Derneği) kurucu başkanı olarak 6 yıl görev yaptıktan sonra Onursal Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Fulya KARGI

2001’de Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi bölümünde okuduğu dönemde İzmir’de Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı firmasını açmış ve WAT programı başta olmak üzere değişim programları ile yüzlerce öğrenciye yurt dışı kapılarını açmıştır.

2006 da Amerika’da ASSE Int’da bütün dünyadan gelen  WAT J1 öğrencilerinin koordinatorlüğünü yaparak state department ile birlikte çalışmıştır.

2010 yılında Türkiye’ye dönüşü sonrasında yine bu alanda çalışmalarına devam etmiştir. Şu anda Yaz Okulları programının Türkiye operasyonunu yürütmektedir.

Koray ALTAN

Üniversite eğitimini 1992 yılında Ege Üniversitesi Biyoloji Bölümünde tamamlayan Koray Altan, hemen ardından aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans yapmış ve üç yıl Araştırma Görevlisi olarak hizmet vermiştir.

Uluslararası eğitim danışmanlığına 1989 yılında başlayan Koray Altan, bu alanda Türkiye’nin ilklerden biri olmayı başarmıştır.

1996 yılında Deren&Koray International Tourism&Education Center’ı kurmuş ve 500’ün üzerinde uluslararası eğitim ve yaz okulu organizasyonu gerçekleştirmiştir.

Hizmetlerimiz

Bu hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz!

Gruplara özel gezi organizasyonları (İngiltere, Malta, İspanya, Almanya)

Yurtdışında dil eğitimi

Yaz kampları (Dil eğitimi+aktivite programları)

Okullara öğretmen eşliğinde grup gezileri

Avrupa'da sınavsız ekonomik üniversite eğitimi

Almanya'da ücretsiz üniversite ve master eğitimi ve profesyonel çalışma imkanı

ABD, Kanada ve İngiltere'de üniversite ve yüksek lisans eğitimi

Lise yerleştirme (İngiltere, Amerika, Kanada)

Mesleki eğitim programları

Hobi kursları ve workshoplar

Sertifika ve diploma programları

İrlanda'da demi pair programı

Vize danışmanlık hizmetleri

Dünya moda haftalarında staj programları

Her dilde profesyonel yeminli tercüme hizmetleri

Uçak bileti organizasyonu